Vážené zákazníci, na úvod nám dovolte pár slov k produktu reklamních tašek.

Reklamní tašky s potiskem

Reklamní tašky s potiskem jsou nedílnou součástí reklamní nabídky využíváné zákazníky napříč obory a nezávisle na „velikosti“ zákazníka a jeho pozice na trhu.

Tašky jsou ideální z toho důvodu, že vedle jasného reklamního sdělení (logo, adresa, kontakt, obrázek výrobku, atd.) také fungují jako odnosný obal vhodný k opakovanému využití.

Dle záměru používání lze nabídnout širokou škálu rozměrů, typů uší, síly folie, barvy folie, možnosti tisku log, přetisku fotografií, atd.

Reklamní tašky s potiskem jsou využívány hluboko do historie. Jejich velmi dobrý poměr mezi náklady na výrobu a užitnou hodnotou je logicky využíván dlouhodobě.

Samozřejmě s modernizací výroby a novými – zejména ekologickými a módními trendy -jsou z trhu evidovány a následně akceptovány nové požadavky.

EKO trendy

Vedle módních vlivů (požadavky na barvy folie, větší rozměry tašek, atypický vzhled – ledové folie, atd.) jsou aktuálně vedoucími požadavky „eko“ folie. Tyto folie se dělí na dva základní druhy 1) oxodegradabilní folie a 2) „biodegradabilní folie“

Oxodegradabilní folie:

Jedná se o klasické folie, do kterých se přidává aditivum (např. Polydeg 555), které výrazně urychluje rozklad folie působením běžných přírodních vlivů (teplo, světlo, vlhko, sluneční záření atd.) Mnoho firem tuto technologii označuje jako „bio“, ale je to zavádějící označení, nejedná se o biodegradabilní folii.

Biodegradabilní folie:

Jedná se o folie vyráběné z čistě přírodních zdrojů a tím pádem plně rozložitelné bez vedlejších produktů (bramborový škrob, kukuřičný škrob, atd.).

Charakteristika reklamních tašek z hlediska matriálu

  • LDPE materiál = klasická pevná „igelitová taška“
  • HDPE materiál = mikrotenová tašky, sáček, atd.
  • LD+HDPE mix materiál
  • LDPE „eko“ materiál

Vlastnosti a charakteristika materiálů

Ad 1) LDPE materiál

LDPE materiál je využívám zejména pro výrobky většího objemu, s požadavkem na pevnost materiálu. Je také ideálním prostředkem pro reklamní tisk – výborná kvalita tisku na LDPE folie + vzhledem k síle materiálu také výraznost tisku.

 

Ad 2) HDPE materiál

HDPE materiál se využívá zejména pro běžné výrobky a produkty denní spotřeby. Vzhledem k nízkým výrobním nákladům a na druhé straně vysoké nosnosti u např. košilových typů tašek je ideálním materiálem pro např. – pharmaceutické firmy, prodejny oblečení, knihkupce, prodejce potraviny, atd.

 

Ad 3) LD+HDPE materiál

Je v posledních letech stále používanější materiál, který vedle kvality LDPE folii přináší přidanou hodnotu z hlediska „módního vzhledu“ a originálního řešení

 

Ad 4) LDPE „eko“ materiál (oxodegradabilní folie)

Nese veškeré vlastnosti klasické LDPE folie. Vedle všech atestů pro LDPE folii (nezávadnost, plná recyklace, atd.), samozřejmě přináší urychlenou dobu rozkladu folie.

Základní rozdělení reklamních tašek je dle typu materiálu, provedení ucha tašky a barvy fólie

průsek podlepený

průsek nepodlepený

navařené ucho

složené ucho

košilka

košilka

průsek

odtrhávací košilka

odtrhávací průsek

Tašky z LDPE materiálu lze nabídnout v provedení sáček, klasický průhmat ucha, zpevněný průhmat ucha (ZUD), páskové ucho (NUD), u menších formátů tašek je také možná blokace pro otrhávání z bloku. Možné jsou také různé varianty barev u páskových uší.

Samotné tašky můžeme nabídnout v několika základních barvách (bílá, černá, žlutá, hnědá, modrá, červená, stříbrná, oranžová, atd.)

Tašky z HDPE materiálu lze nabídnout v provedení sáček, průhmat, košilková taška.

Tašky z HDPE materiálu lze také blokovat po standardních počtech (50 ks, 100 ks, případně ložit volně nebo přebalit dle požadavku klienta do dalšího LDPE nebo HDPE sáčku).

Také tašky z HDPE materiálu lze nabídnout ve všech základních barvách folie.

Tašky z LD+HDPE mix materiálu lze nabídnout v provedení sáček, průhmat ucha, zpevněný průhmat ucha (ZUD), páskové ucho (NUD) – varianty barev u páskových uší. Samotné tašky lze nabídnout v provedení čirá (ledová) folie a bílá folie.

LDPE „eko“ tašky lze nabídnout ve shodném provedení typů tašek i barvy folie jako u LDPE tašek.

Základní rozdělení reklamních tašek dle rozměru a síly folie

Rozměry tašek:

Reklamní tašky napříč materiály lze nabídnout v široké škále rozměrů.

Od nejmenších 150×200 mm po největší formáty 900×800+45 mm. Pro stanovení minimálního a maximálního rozměru jsou nutné znalosti požadavku na potisk, počty ks, atd.

Síla folie:

Síla folie je rozdílná pro LDPE a HDPE folie:

HDPE materiál standard 0,010 – 0,040 mm

Vzhledem k vlastnostem HDPE materiálu je např. u HDPE košilkové tašky v síle folie 0,015 mm garantována nosnost cca 8-10 kg.

– LDPE materiál 0,035 mm – 0,1 mm.

Síla folie se určuje dle rozměru tašky, požadované nosnosti a také dle typu výrobku, pro který je LDPE materiál určený. Čím je materiál silnější, tím je stěna tašky více chráněna proti roztržení např. ostrou hranou krabice, atd.

Obecná charakteristika:

LDPE tašky:

LDPE tašky lze nabídnout od minima 500 ks po neomezené počty ks (např. řetězce, apod.). Jsou ideálním prostředkem pro reklamu a také jako obal pro odnosné potřeby výrobků.

Vzhledem k vynikajícím tiskovým možnostem pro LDPE materiál je možný velmi kvalitní tisk motivů, přetisk fotografií, celoplošný tisk, stínování motivu, kombinace fotografií a přímých barev, atd. Ideální varianta pro reklamní agentury, prodejce luxusnějšího zbožím, zákazníky s požadavkem na originální vzhled tašky, kvalitu provedení jak výrobku, tak jeho potisku, atd.

HDPE tašky:

HDPE tašky lze nabídnout od minima 5 000 ks. Ideální prostředek pro ekonomickou variantu na odnos zboží denní spotřeby – léků, oblečení, knih, potravin, atd.

Vzhledem k vlastnostem materiálu jsou HDPE tašky velmi nosné.

Kvalitní potisk je možný již od minima 5 000 ks.

Pro větší série tašek (cca od 150 000 ks) již nabízíme také velmi kvalitní tisk – přetisk fotografií, možnost oboustranného tisku, vhodné např. pro pharmaceutické firmy s tiskem výrobku (léčiva), atd.

LD+HDPE mix tašky:

Charakteristika shodná s LDPE taškami. Bonusem je charakteristický vzhled při použití čiré „ledové“ folie.

Ideálním nástrojem pro prezentace nabídky je kompletní vzorník pro všechny typy materiálu, dále rozdělené na barvy folie, sílu materiálu, typy uší, atd.

Základní informace potřebné pro tvorbu konkrétní cenové nabídky:

  • materiál tašky, typ ucha tašky
  • klasické / složené dno + jeho rozměr
  • rozměr tašky
  • síla folie (popř. požadovaná nosnost)
  • počet ks
  • počet barev (jednostranný / oboustranný tisk), plocha potisku v %

V případě zájmu o cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám připravíme nabídku „ušitou“ přímo na míru vašich potřeb, případně potřeb vašich zákazníků.

 

Tomáš Tůma
tomas.tuma@bunzlcee.com
tel.: 737 032 266